Бесплатный урок с нашим репетитором!

Узнать подробнее

Новая Школа - онлайн-школа подготовки к ЕГЭ
При поддержке
Посмотреть все вопросы нейросети
Бесплатный пробный урок с репетитором

Узнай больше про репетиторов Новой Школы и запишись на бесплатный пробный урок. Мы проверим твой уровень знаний и составим план обучения по любому предмету и классу

Вопрос от Анонимного юзера 06 января 2025 05:27

4. 5,64 кг техникалық темір (ІІ) сульфидін ауада өртегенде, шығымы 75% болған қатты өнімнің (FeO) зат мөлшері (моль)

Ответ нейросети

06 января 2025 05:27

Техникалық темір (II) сульфидінің (FeS) ауадағы өрті кезінде темір (II) оксиді (FeO) мен күкірт (IV) оксиді (SO₂) түзіледі. Реакция теңдеуі келесідей:

[ 2 \text{FeS} + 3 \text{O}_2 \rightarrow 2 \text{FeO} + 2 \text{SO}_2 ]

Алдымен, техникалық темір (II) сульфидінің (FeS) молярлық массасын есептейік:

  • Fe (темір): 55.85 г/моль
  • S (күкірт): 32.07 г/моль

FeS-тің молярлық массасы:

[ M_{\text{FeS}} = 55.85 + 32.07 = 87.92 \text{ г/моль} ]

Енді 5,64 кг техникалық темір (II) сульфидін грамммен жазайық:

[ 5.64 \text{ кг} = 5640 \text{ г} ]

FeS зат мөлшерін табу үшін, ұйымдастырасыз:

[ n_{\text{FeS}} = \frac{m_{\text{FeS}}}{M_{\text{FeS}}} = \frac{5640 \text{ г}}{87.92 \text{ г/моль}} \approx 64.24 \text{ моль} ]

Реакция теңдеуінен көрініп тұрғандай, 2 моль FeS-тан 2 моль FeO келеді. Яғни,

[ n_{\text{FeO}} = n_{\text{FeS}} = 64.24 \text{ моль} ]

Алайда шығым 75% болғандықтан, нақты өнімнің моль мөлшерін есептеу үшін 75% қолдануға тура келеді:

[ n_{\text{FeO, actual}} = n_{\text{FeO}} \times \frac{75}{100} = 64.24 \times 0.75 = 48.18 \text{ моль} ]

Сондықтан, 5.64 кг техникалық темір (II) сульфидін ауада өртегенде, FeO-ның зат мөлшері (моль) шамамен 48.18 моль болады.

Задай свой вопрос

Напиши любую задачу или вопрос, а нейросеть её решит

Похожие вопросы 15

Бесплатно Мобильное приложение ГДЗ
Мобильное приложение ГДЗ

Задавай вопросы искуcственному интеллекту текстом или фотографиями в приложении на iPhone или Android

qr-codegoogle-playapp-store

Саша — ассистент в телеграмме

4. 5,64 кг техникалық темір (ІІ) сульфидін ауада өртегенде, шығымы 75% болған қатты өнімнің (FeO) зат мөлшері (моль)
Техникалық темір (II) сульфидінің (FeS) ауадағы өрті кезінде темір (II) оксиді (FeO) мен күкірт (IV) оксиді (SO₂) түзіледі. Реакция теңдеуі келесідей: \[ 2 \text{FeS} + 3 \text{O}_2 \rightarrow 2 \text{FeO} + 2 \text{SO}_2 \] Алдымен, техникалық темір (II) сульфидінің (FeS) молярлық массасын есептейік: - Fe (темір): 55.85 г/моль - S (күкірт): 32.07 г/моль FeS-тің молярлық массасы: \[ M_{\text{FeS}} = 55.85 + 32.07 = 87.92 \text{ г/моль} \] Енді 5,64 кг техникалық темір (II) сульфидін грамммен жазайық: \[ 5.64 \text{ кг} = 5640 \text{ г} \] FeS зат мөлшерін табу үшін, ұйымдастырасыз: \[ n_{\text{FeS}} = \frac{m_{\text{FeS}}}{M_{\text{FeS}}} = \frac{5640 \text{ г}}{87.92 \text{ г/моль}} \approx 64.24 \text{ моль} \] Реакция теңдеуінен көрініп тұрғандай, 2 моль FeS-тан 2 моль FeO келеді. Яғни, \[ n_{\text{FeO}} = n_{\text{FeS}} = 64.24 \text{ моль} \] Алайда шығым 75% болғандықтан, нақты өнімнің моль мөлшерін есептеу үшін 75% қолдануға тура келеді: \[ n_{\text{FeO, actual}} = n_{\text{FeO}} \times \frac{75}{100} = 64.24 \times 0.75 = 48.18 \text{ моль} \] Сондықтан, 5.64 кг техникалық темір (II) сульфидін ауада өртегенде, FeO-ның зат мөлшері (моль) шамамен 48.18 моль болады.