Бесплатный урок с нашим репетитором!

Узнать подробнее

Новая Школа - онлайн-школа подготовки к ЕГЭ
При поддержке
Посмотреть все вопросы нейросети
Бесплатный пробный урок с репетитором

Узнай больше про репетиторов Новой Школы и запишись на бесплатный пробный урок. Мы проверим твой уровень знаний и составим план обучения по любому предмету и классу

Вопрос от Анонимного юзера 06 января 2025 05:27

1)75% ті 5,64 кг техникалық темір 2 валентті сульфидін ауада жаққанда қатты зат FeO түзілді.Осы заттың мөлшерін анықтаңдар

Ответ нейросети

06 января 2025 05:27

  1. 75% ті 5,64 кг техникалық темір 2 валентті сульфидінің бірінші анықтау.

Алдымен, 75% тех. темір 2 валентті сульфидінің жалпы массасын табайық:

[ 0.75 \times 5.64 \text{ кг} = 4.23 \text{ кг} ]

Темір 2 валентті сульфидінің химиялық формуласы ( \text{FeS} ). Оның молекулалық массасын есептеп шығарайық:

  • Темір (( \text{Fe} )) үшін: 55.85 г/моль
  • Күкірт (( \text{S} )) үшін: 32.07 г/моль

Оның молекулалық массасы:

[ M(\text{FeS}) = 55.85 + 32.07 = 87.92 \text{ г/моль} ]

Темір 2 валентті сульфидін ауада жаққанда FeO түзілетін реакция:

[ \text{FeS} + \text{O}_2 \rightarrow \text{FeO} + \text{SO}_2 ]

Енді реакциядағы темір мен ( \text{O} ) арасындағы пропорцияны белгілеп алайық. 1 моль ( \text{FeS} ) 1 моль ( \text{FeO} ) түзеді.

Сондықтан, 4.23 кг ( \text{FeS} ) -тың моль санын табайық:

[ \text{моль} = \frac{\text{массасы (г)}}{\text{молекулалық масса (г/моль)}} = \frac{4230 \text{ г}}{87.92 \text{ г/моль}} \approx 48.1 \text{ моль} ]

Осы 48.1 моль ( \text{FeS} ) 48.1 моль ( \text{FeO} ) түзілетінін білеміз.

( \text{FeO} )-ның массасын табу үшін:

[ M(\text{FeO}) = M(\text{Fe}) + M(\text{O}) = 55.85 + 16.00 = 71.85 \text{ г/моль} ]

Сосын, ( \text{FeO} )-ның жалпы массасын табамыз:

[ \text{массасы} = \text{моль} \times \text{молекулалық масса} = 48.1 \text{ моль} \times 71.85 \text{ г/моль} = 3458.385 \text{ г} \approx 3.46 \text{ кг} ]

Осылайша, реакция кезінде түзілген ( \text{FeO} ) заттың мөлшері шамамен 3.46 кг.

Задай свой вопрос

Напиши любую задачу или вопрос, а нейросеть её решит

Похожие вопросы 15

Бесплатно Мобильное приложение ГДЗ
Мобильное приложение ГДЗ

Задавай вопросы искуcственному интеллекту текстом или фотографиями в приложении на iPhone или Android

qr-codegoogle-playapp-store

Саша — ассистент в телеграмме

1)75% ті 5,64 кг техникалық темір 2 валентті сульфидін ауада жаққанда қатты зат FeO түзілді.Осы заттың мөлшерін анықтаңдар
1) 75% ті 5,64 кг техникалық темір 2 валентті сульфидінің бірінші анықтау. Алдымен, 75% тех. темір 2 валентті сульфидінің жалпы массасын табайық: \[ 0.75 \times 5.64 \text{ кг} = 4.23 \text{ кг} \] Темір 2 валентті сульфидінің химиялық формуласы \( \text{FeS} \). Оның молекулалық массасын есептеп шығарайық: - Темір (\( \text{Fe} \)) үшін: 55.85 г/моль - Күкірт (\( \text{S} \)) үшін: 32.07 г/моль Оның молекулалық массасы: \[ M(\text{FeS}) = 55.85 + 32.07 = 87.92 \text{ г/моль} \] Темір 2 валентті сульфидін ауада жаққанда FeO түзілетін реакция: \[ \text{FeS} + \text{O}_2 \rightarrow \text{FeO} + \text{SO}_2 \] Енді реакциядағы темір мен \( \text{O} \) арасындағы пропорцияны белгілеп алайық. 1 моль \( \text{FeS} \) 1 моль \( \text{FeO} \) түзеді. Сондықтан, 4.23 кг \( \text{FeS} \) -тың моль санын табайық: \[ \text{моль} = \frac{\text{массасы (г)}}{\text{молекулалық масса (г/моль)}} = \frac{4230 \text{ г}}{87.92 \text{ г/моль}} \approx 48.1 \text{ моль} \] Осы 48.1 моль \( \text{FeS} \) 48.1 моль \( \text{FeO} \) түзілетінін білеміз. \( \text{FeO} \)-ның массасын табу үшін: \[ M(\text{FeO}) = M(\text{Fe}) + M(\text{O}) = 55.85 + 16.00 = 71.85 \text{ г/моль} \] Сосын, \( \text{FeO} \)-ның жалпы массасын табамыз: \[ \text{массасы} = \text{моль} \times \text{молекулалық масса} = 48.1 \text{ моль} \times 71.85 \text{ г/моль} = 3458.385 \text{ г} \approx 3.46 \text{ кг} \] Осылайша, реакция кезінде түзілген \( \text{FeO} \) заттың мөлшері шамамен 3.46 кг.