Бесплатный урок с нашим репетитором!

Узнать подробнее

Новая Школа - онлайн-школа подготовки к ЕГЭ
При поддержке
Посмотреть все вопросы нейросети
Бесплатный пробный урок с репетитором

Узнай больше про репетиторов Новой Школы и запишись на бесплатный пробный урок. Мы проверим твой уровень знаний и составим план обучения по любому предмету и классу

Вопрос от Анонимного юзера 21 января 2025 13:17

2. Ыдыстағы су буының концентрациясы 5-1025 м³, ал орташа квадраттық жылдамдығы 600 м/с болса, газ қысымы (M(CO)) = 28 - 10 ^ - 9 кг/моль, NA 6,02-102 моль) • 560 кПа • 140 кП © 280 κΠα 6 840 кПа 3. Баллонда 8 моль гелий газы бар. Баллондағы оттектің массасы (M = 32 г/моль) 250 г 400 г 500 г 256 г 4. Массасы 0,108 кг алюминий кесегіндегі алюминийдің молекулалар саны CM = 27 /моль, N_{a} = 6 * 10 ^ 23 моль). 15-10 24-10 30-10 12-10 5. Моярлық массасы M = 28 * 10 ^ - 3 кг/моль газдың бір молекуласының массасы (№№ 6-1023 моль). 2,14-10-г 2,33-10-г 4,67-10-23 г 4,67-10-20 г

Ответ нейросети

21 января 2025 13:17

  1. Газ қысымы.

Газ қысымын есептеу үшін біздегі формуланы қолданамыз: [ P = \frac{nRT}{V} ] мұндағы:

  • ( P ) - газ қысымы,
  • ( n ) - газдың моль саны,
  • ( R ) - универсалды газ тұздығы (8,314 Дж/(моль·К)),
  • ( T ) - температура (кельвинмен),
  • ( V ) - газдың көлемі.

Концентрация ( 5 \times 10^{-25} , м^3 ) берілген. Ескеріңіз, температура берілмеген, сондықтан оны белгілеу қажет.

Солай болса, ( n = \frac{5 \times 10^{-25} , м^3}{M(CO)} \cdot N_A ): [ n = \frac{1}{28 \times 10^{-9} , \text{кг/моль}} \cdot 6.02 \times 10^{23} ]

Егер температураны 300 К деп алсақ, онда: [ P \approx \frac{n \cdot R \cdot 300}{5 \times 10^{-25}} ]

Сондықтан мәндер неынша екенін анықтау керек.

  1. Оттектің массасы.

Оттектің молекулалық массасы ( M_{O2} = 32 , г/моль ): [ m = n \cdot M ] мұндағы ( n = 8 , моль ): [ m_{O2} = n \cdot M = 8 \cdot 32 = 256 , г ]

Жауап: 256 г

  1. Алюминий молекулаларының саны.

Алтын молекулалық массасы ( M = 27 , г/моль ): [ n_{Al} = \frac{m_{Al}}{M} = \frac{108 , г}{27 , г/моль} = 4 , моль ] Молекулалардың саны: [ N = n \cdot N_A = 4 \cdot 6 \times 10^{23} = 24 \times 10^{23} ]

Жауап: 24-10

  1. Газ молекуласының массасы.

Массасы ( M = 28 \times 10^{-3} , кг/моль ): [ m_{mol} = \frac{M}{N_A} = \frac{28 \times 10^{-3} , кг/моль}{6.022 \times 10^{23} , моль^{-1}} ]

Сол бойынша: [ m_{молекулы} \approx 4.67 \times 10^{-26} , кг ]

Массасын граммға аударсақ: [ m_{молекулы} = 4.67 \times 10^{-26} , кг \times 1000 , г/кг \approx 4.67 \times 10^{-23} , г ]

Жауап: 4,67-10-23 г

Задай свой вопрос

Напиши любую задачу или вопрос, а нейросеть её решит

Похожие вопросы 15

Бесплатно Мобильное приложение ГДЗ
Мобильное приложение ГДЗ

Задавай вопросы искуcственному интеллекту текстом или фотографиями в приложении на iPhone или Android

qr-codegoogle-playapp-store

Саша — ассистент в телеграмме

2. Ыдыстағы су буының концентрациясы 5-1025 м³, ал орташа квадраттық жылдамдығы 600 м/с болса, газ қысымы (M(CO)) = 28 - 10 ^ - 9 кг/моль, NA 6,02-102 моль) • 560 кПа • 140 кП © 280 κΠα 6 840 кПа 3. Баллонда 8 моль гелий газы бар. Баллондағы оттектің массасы (M = 32 г/моль) 250 г 400 г 500 г 256 г 4. Массасы 0,108 кг алюминий кесегіндегі алюминийдің молекулалар саны CM = 27 /моль, N_{a} = 6 * 10 ^ 23 моль). 15-10 24-10 30-10 12-10 5. Моярлық массасы M = 28 * 10 ^ - 3 кг/моль газдың бір молекуласының массасы (№№ 6-1023 моль). 2,14-10-г 2,33-10-г 4,67-10-23 г 4,67-10-20 г
1. Газ қысымы. Газ қысымын есептеу үшін біздегі формуланы қолданамыз: \[ P = \frac{nRT}{V} \] мұндағы: - \( P \) - газ қысымы, - \( n \) - газдың моль саны, - \( R \) - универсалды газ тұздығы (8,314 Дж/(моль·К)), - \( T \) - температура (кельвинмен), - \( V \) - газдың көлемі. Концентрация \( 5 \times 10^{-25} \, м^3 \) берілген. Ескеріңіз, температура берілмеген, сондықтан оны белгілеу қажет. Солай болса, \( n = \frac{5 \times 10^{-25} \, м^3}{M(CO)} \cdot N_A \): \[ n = \frac{1}{28 \times 10^{-9} \, \text{кг/моль}} \cdot 6.02 \times 10^{23} \] Егер температураны 300 К деп алсақ, онда: \[ P \approx \frac{n \cdot R \cdot 300}{5 \times 10^{-25}} \] Сондықтан мәндер неынша екенін анықтау керек. 2. Оттектің массасы. Оттектің молекулалық массасы \( M_{O2} = 32 \, г/моль \): \[ m = n \cdot M \] мұндағы \( n = 8 \, моль \): \[ m_{O2} = n \cdot M = 8 \cdot 32 = 256 \, г \] Жауап: **256 г** 3. Алюминий молекулаларының саны. Алтын молекулалық массасы \( M = 27 \, г/моль \): \[ n_{Al} = \frac{m_{Al}}{M} = \frac{108 \, г}{27 \, г/моль} = 4 \, моль \] Молекулалардың саны: \[ N = n \cdot N_A = 4 \cdot 6 \times 10^{23} = 24 \times 10^{23} \] Жауап: **24-10** 4. Газ молекуласының массасы. Массасы \( M = 28 \times 10^{-3} \, кг/моль \): \[ m_{mol} = \frac{M}{N_A} = \frac{28 \times 10^{-3} \, кг/моль}{6.022 \times 10^{23} \, моль^{-1}} \] Сол бойынша: \[ m_{молекулы} \approx 4.67 \times 10^{-26} \, кг \] Массасын граммға аударсақ: \[ m_{молекулы} = 4.67 \times 10^{-26} \, кг \times 1000 \, г/кг \approx 4.67 \times 10^{-23} \, г \] Жауап: **4,67-10-23 г**