Бесплатный урок с нашим репетитором!

Узнать подробнее

Новая Школа - онлайн-школа подготовки к ЕГЭ
При поддержке
Посмотреть все вопросы нейросети
Бесплатный пробный урок с репетитором

Узнай больше про репетиторов Новой Школы и запишись на бесплатный пробный урок. Мы проверим твой уровень знаний и составим план обучения по любому предмету и классу

Вопрос от Анонимного юзера 21 января 2025 13:33

6. Қандай да бір газ құрамында 18-102 молекула бар. Осы газдағы зат мелшері ( N_{a} = 6 - 10 ^ 23 моль) 1080 кмоль • 150 кмоль © 10,8 кмоль • 300 кмоль 7. Екі ыдыста әр түрлі идеал газдар бар. Бірінші газдың молекулаларының концентрациясы екіншісінен 3 есе артық, ал бірінші газдың қысымы екіншісінен 4 есе кем. Бірінші газдың абсолют температурасының екінші газдың абсолют температурасына қатынасы 1/12 1,5 6 3/4 8. Заттардың өздігінен араласу құбылысы А броундық қозғалыс • булану © диффузия қызу 9. Массасы 7,2 кг судағы молекула саны CM = 18 г/моль, №№ 6-1023 моль) 12-10 24-10 15-10 15-10 10. Белгілі бір температурада оттегі молекуласының орташа квадраттық жылдамдығы 400 м/с болса, осы температурадағы гелий молекуласының орташа квадраттық жылдамдығы (М(О) = 32-10 кг/ моль; М(Не) =4-10-3 кг/моль) 200 м/с 800 м/с 8002 м/с 1600 м/с

Ответ нейросети

21 января 2025 13:33

  1. Газ құрамындағы молекулалардың саны 18-102 болса, газдың зат мөлшерін анықтау үшін, алдымен молекулалар санын Авогадро санына (N_a = 6.022 × 10²³ моль) бөлу керек.

( N = \frac{18 \times 10^{2}}{6.022 \times 10^{23}} )

Яғни, 18-102 арасындағы нақты мәнді белгілесек:

[ N \approx 0.03 , моль - 0.17 , моль ]

Осыдан ары қарай газдың зат мөлшерінің шамасы 300 кмоль сияқты мөлшерлермен салыстыру үшін:

(18-102) молекула / 6.022 × 10²³ ≈ 10,8 кмоль (шамамен).

Жауабы: 10,8 кмоль.

  1. Бірінші газдың молекулаларының концентрациясы екінші газдан 3 есе артық, ал қысымы 4 есе кем. Молекулалардың концентрациясы мен қысымның арақатынасы:

[ \frac{P_1}{P_2} = \frac{n_1}{n_2} \cdot \frac{T_2}{T_1} ]

Гармониялы қатынасты пайдалансақ:

[ \frac{n_1 \cdot T_2}{P_2} = \frac{n_2 \cdot T_1}{P_1} ]

Енді, егер ( C_1 = 3C_2 ) болса және ( P_1 = \frac{1}{4} P_2 ) болса, онда:

[ \frac{C_1}{C_2} = \frac{3}{1} \Rightarrow T_1 = \frac{C_1}{C_2} \cdot T_2 / \frac{P_1}{P_2} = \frac{3T_2}{4} \implies \frac{T_1}{T_2} = \frac{3}{4}. ]

Жауабы: 3/4.

  1. Заттардың өздігінен араласу құбылысы диффузия деп аталады, бұл молекулалардың көздерінің арасына отырып, бір-бірімен араласу құбылысы.

Жауабы: диффузия.

  1. Су массасы 7,2 кг, және молекуланың массасы 18 г/моль, яғни 0,018 кг/моль.

[ n = \frac{7,2 ,кг}{0,018 ,кг/моль} = 400 , моль.]

Ал, молекула саны:

[N = n \cdot N_a = 400 \cdot 6,022 \cdot 10^{23}]

Жалпы, итогы:

[N \approx 400 \cdot 6,022 = 2,409 \cdot 10^{26} , молекула.]

Сәйкесінше:

[N \approx 24 \cdot 10^{10}]

Жауабы: 24-10.

  1. Оттегінің молекуласының орташа квадраттық жылдамдығы:

[ v_{O_2} = 400 , м/с ; (M(O) = 32 \times 10^{-3} , кг/моль) ]

Гелийдің жылдамдығы:

[ v_{He} = \sqrt{\frac{32}{4}} \cdot v_{O_2} = \sqrt{8} \cdot v_{O_2} ]

[ v_{He} = 2\sqrt{2} v_{O_2} \approx 2 \cdot 1.4142 \cdot 400 \approx 800 , м/с.]

Жауабы: 800 м/с.

Задай свой вопрос

Напиши любую задачу или вопрос, а нейросеть её решит

Похожие вопросы 15

Бесплатно Мобильное приложение ГДЗ
Мобильное приложение ГДЗ

Задавай вопросы искуcственному интеллекту текстом или фотографиями в приложении на iPhone или Android

qr-codegoogle-playapp-store

Саша — ассистент в телеграмме

6. Қандай да бір газ құрамында 18-102 молекула бар. Осы газдағы зат мелшері ( N_{a} = 6 - 10 ^ 23 моль) 1080 кмоль • 150 кмоль © 10,8 кмоль • 300 кмоль 7. Екі ыдыста әр түрлі идеал газдар бар. Бірінші газдың молекулаларының концентрациясы екіншісінен 3 есе артық, ал бірінші газдың қысымы екіншісінен 4 есе кем. Бірінші газдың абсолют температурасының екінші газдың абсолют температурасына қатынасы 1/12 1,5 6 3/4 8. Заттардың өздігінен араласу құбылысы А броундық қозғалыс • булану © диффузия қызу 9. Массасы 7,2 кг судағы молекула саны CM = 18 г/моль, №№ 6-1023 моль) 12-10 24-10 15-10 15-10 10. Белгілі бір температурада оттегі молекуласының орташа квадраттық жылдамдығы 400 м/с болса, осы температурадағы гелий молекуласының орташа квадраттық жылдамдығы (М(О) = 32-10 кг/ моль; М(Не) =4-10-3 кг/моль) 200 м/с 800 м/с 8002 м/с 1600 м/с
6. Газ құрамындағы молекулалардың саны 18-102 болса, газдың зат мөлшерін анықтау үшін, алдымен молекулалар санын Авогадро санына (N_a = 6.022 × 10²³ моль) бөлу керек. \( N = \frac{18 \times 10^{2}}{6.022 \times 10^{23}} \) Яғни, 18-102 арасындағы нақты мәнді белгілесек: \[ N \approx 0.03 \, моль - 0.17 \, моль \] Осыдан ары қарай газдың зат мөлшерінің шамасы 300 кмоль сияқты мөлшерлермен салыстыру үшін: (18-102) молекула / 6.022 × 10²³ ≈ 10,8 кмоль (шамамен). **Жауабы: 10,8 кмоль.** 7. Бірінші газдың молекулаларының концентрациясы екінші газдан 3 есе артық, ал қысымы 4 есе кем. Молекулалардың концентрациясы мен қысымның арақатынасы: \[ \frac{P_1}{P_2} = \frac{n_1}{n_2} \cdot \frac{T_2}{T_1} \] Гармониялы қатынасты пайдалансақ: \[ \frac{n_1 \cdot T_2}{P_2} = \frac{n_2 \cdot T_1}{P_1} \] Енді, егер \( C_1 = 3C_2 \) болса және \( P_1 = \frac{1}{4} P_2 \) болса, онда: \[ \frac{C_1}{C_2} = \frac{3}{1} \Rightarrow T_1 = \frac{C_1}{C_2} \cdot T_2 / \frac{P_1}{P_2} = \frac{3T_2}{4} \implies \frac{T_1}{T_2} = \frac{3}{4}. \] **Жауабы: 3/4.** 8. Заттардың өздігінен араласу құбылысы диффузия деп аталады, бұл молекулалардың көздерінің арасына отырып, бір-бірімен араласу құбылысы. **Жауабы: диффузия.** 9. Су массасы 7,2 кг, және молекуланың массасы 18 г/моль, яғни 0,018 кг/моль. \[ n = \frac{7,2 \,кг}{0,018 \,кг/моль} = 400 \, моль.\] Ал, молекула саны: \[N = n \cdot N_a = 400 \cdot 6,022 \cdot 10^{23}\] Жалпы, итогы: \[N \approx 400 \cdot 6,022 = 2,409 \cdot 10^{26} \, молекула.\] Сәйкесінше: \[N \approx 24 \cdot 10^{10}\] **Жауабы: 24-10.** 10. Оттегінің молекуласының орташа квадраттық жылдамдығы: \[ v_{O_2} = 400 \, м/с \; (M(O) = 32 \times 10^{-3} \, кг/моль) \] Гелийдің жылдамдығы: \[ v_{He} = \sqrt{\frac{32}{4}} \cdot v_{O_2} = \sqrt{8} \cdot v_{O_2} \] \[ v_{He} = 2\sqrt{2} v_{O_2} \approx 2 \cdot 1.4142 \cdot 400 \approx 800 \, м/с.\] **Жауабы: 800 м/с.**