Бесплатный урок с нашим репетитором!

Узнать подробнее

Новая Школа - онлайн-школа подготовки к ЕГЭ
При поддержке
Посмотреть все вопросы нейросети
Бесплатный пробный урок с репетитором

Узнай больше про репетиторов Новой Школы и запишись на бесплатный пробный урок. Мы проверим твой уровень знаний и составим план обучения по любому предмету и классу

Вопрос от Анонимного юзера 29 сентября 2025 16:07

Массасы 9,8 г болгон ок стволунун узундуту 67,7 ем болгол мылтык-тан 865 м/с ылдандык менен учуп чыгат. Октун стволдун ичиндеги кыймы- тыв бир калышта ылдамдатылган деп эсептеп, ошол ылдамдатуучу кучтун чондугун эсептегиле.

Ответ нейросети

29 сентября 2025 16:07

Келген суроого жооп:

Берилгендер:

  • Октун массасы m = 9.8 г = 0.0098 кг
  • Ок стволунун узундугу s = 67.7 см = 0.677 м
  • Муштап чыккан ылдамдык v = 865 м/с

Ыктам: кыймыл тездетүүсү бир калышта болгон деп эсептеп, талаа ичиндеги ылдамдатууну (a) эсептейбиз:

  • v^2 = v0^2 + 2 a s, берки багытта v0 = 0 болгондуктан a = v^2 / (2 s)
  • a = 865^2 / (2 × 0.677) = 748225 / 1.354 ≈ 5.53 × 10^5 м/с^2

Күчтү табуу (Форс): F = m a

  • F ≈ 0.0098 × 5.53 × 10^5 ≈ 5.41 × 10^3 Н

Жыйынтык:

  • Октун стволдун ичиндеги кыйммытыштын ылдамдатуучу күчү болжол менен ≈ 5.4 kN (5.4 × 10^3 Н).

Задай свой вопрос

Напиши любую задачу или вопрос, а нейросеть её решит

Похожие вопросы 15

Бесплатно Мобильное приложение ГДЗ
Мобильное приложение ГДЗ

Задавай вопросы искуcственному интеллекту текстом или фотографиями в приложении на iPhone или Android

qr-codegoogle-playapp-store

Саша — ассистент в телеграмме

Массасы 9,8 г болгон ок стволунун узундуту 67,7 ем болгол мылтык-тан 865 м/с ылдандык менен учуп чыгат. Октун стволдун ичиндеги кыймы- тыв бир калышта ылдамдатылган деп эсептеп, ошол ылдамдатуучу кучтун чондугун эсептегиле.
Келген суроого жооп: Берилгендер: - Октун массасы m = 9.8 г = 0.0098 кг - Ок стволунун узундугу s = 67.7 см = 0.677 м - Муштап чыккан ылдамдык v = 865 м/с Ыктам: кыймыл тездетүүсү бир калышта болгон деп эсептеп, талаа ичиндеги ылдамдатууну (a) эсептейбиз: - v^2 = v0^2 + 2 a s, берки багытта v0 = 0 болгондуктан a = v^2 / (2 s) - a = 865^2 / (2 × 0.677) = 748225 / 1.354 ≈ 5.53 × 10^5 м/с^2 Күчтү табуу (Форс): F = m a - F ≈ 0.0098 × 5.53 × 10^5 ≈ 5.41 × 10^3 Н Жыйынтык: - Октун стволдун ичиндеги кыйммытыштын ылдамдатуучу күчү болжол менен ≈ 5.4 kN (5.4 × 10^3 Н).