Бесплатный урок с нашим репетитором!

Узнать подробнее

Новая Школа - онлайн-школа подготовки к ЕГЭ
При поддержке
Посмотреть все вопросы нейросети
Бесплатный пробный урок с репетитором

Узнай больше про репетиторов Новой Школы и запишись на бесплатный пробный урок. Мы проверим твой уровень знаний и составим план обучения по любому предмету и классу

Вопрос от Анонимного юзера 27 декабря 2025 01:25

Яку кількість теплоти потрібно витратити, щоб 2 кг води взятої за температури 10 °С, перетворити в пару за температури 100 °C?

Ответ нейросети

27 декабря 2025 01:25

Задача: знайти кількість теплоти Q, необхідну, щоб 2 кг води з 10°C перевести в пару при 100°C (за нормального тиску,≈1 атм).

Підходи та дані:

  • Специфічна теплоємність води: c ≈ 4.18 кДж/(кг·K)
  • Лінійна теплота випаровування води при 100°C: Lv ≈ 2257 кДж/кг
  • m = 2 кг
  • ΔT для нагрівання до 100°C: 100 − 10 = 90 K

Крок 1. Нагрівання води з 10°C до 100°C Q1 = m · c · ΔT = 2 кг · 4.18 кДж/(кг·K) · 90 K = 752.4 кДж

Крок 2. Випаровування води при 100°C Q2 = m · Lv = 2 кг · 2257 кДж/кг = 4514 кДж

Крок 3. Загальна кількість теплоти Q = Q1 + Q2 = 752.4 кДж + 4514 кДж = 5266.4 кДж

У зручних одиницях:

  • Q ≈ 5266 кДж ≈ 5.27 MJ

Примітки:

  • У разі використання трохи іншого Lv (наприклад 2260 кДж/кг) результат буде близьким: ≈5.27–5.28 MJ.
  • В розрахунку не враховано тепловтрати у навколишнє середовище; в реальності потрібна трохи більшої теплоти.

Задай свой вопрос

Напиши любую задачу или вопрос, а нейросеть её решит

Похожие вопросы 15

Бесплатно Мобильное приложение ГДЗ
Мобильное приложение ГДЗ

Задавай вопросы искуcственному интеллекту текстом или фотографиями в приложении на iPhone или Android

qr-codegoogle-playapp-store

Саша — ассистент в телеграмме

Яку кількість теплоти потрібно витратити, щоб 2 кг води взятої за температури 10 °С, перетворити в пару за температури 100 °C?
Задача: знайти кількість теплоти Q, необхідну, щоб 2 кг води з 10°C перевести в пару при 100°C (за нормального тиску,≈1 атм). Підходи та дані: - Специфічна теплоємність води: c ≈ 4.18 кДж/(кг·K) - Лінійна теплота випаровування води при 100°C: Lv ≈ 2257 кДж/кг - m = 2 кг - ΔT для нагрівання до 100°C: 100 − 10 = 90 K Крок 1. Нагрівання води з 10°C до 100°C Q1 = m · c · ΔT = 2 кг · 4.18 кДж/(кг·K) · 90 K = 752.4 кДж Крок 2. Випаровування води при 100°C Q2 = m · Lv = 2 кг · 2257 кДж/кг = 4514 кДж Крок 3. Загальна кількість теплоти Q = Q1 + Q2 = 752.4 кДж + 4514 кДж = 5266.4 кДж У зручних одиницях: - Q ≈ 5266 кДж ≈ 5.27 MJ Примітки: - У разі використання трохи іншого Lv (наприклад 2260 кДж/кг) результат буде близьким: ≈5.27–5.28 MJ. - В розрахунку не враховано тепловтрати у навколишнє середовище; в реальності потрібна трохи більшої теплоти.